niedziela, 21 stycznia 2018

Nie lekceważmy odradzającego się nacjonalizmu i ksenofobii w Polsce

Nie lekceważmy odradzającego się nazizmu, nacjonalizmu i ksenofobii. Zła ideologia zatruwa całe społeczeństwo. Przykład z historii, jakże niedawnej. Jak to się stało, że za hitleryzmu w obozach koncentracyjnych zbrodniczych eksperymentów dokonywali wykształceni lekarze a nawet wybitni naukowcy? Przyczyną jest cale społeczeństwo jako takie. Bo to „zasady przewodnie obowiązujące w państwie nazistowskim spowodowały moralne upodlenie narodu niemieckiego, a to moralne upodlenie doprowadziło do fizycznego upodlenia innych istot ludzkich”. Zbrodnie nazistowskich lekarzy „były nieuniknioną konsekwencją złowieszczych doktryn, za którymi się opowiedzieli.” 

Niech będzie to dla nas przestrogą na teraz i w przyszłości. Im dłużej będziemy wpatrywali się w przeszłość, tym łatwiej zrozumiemy zagrożenia teraźniejszości. A ewidentnie widać jak zła ideologia nas psuje, nas jako społeczeństwo w każdym wymiarze.

W zacietrzewieniu ideologicznym "dobrej zmiany" ludzie zwykli, normalni zaczynają łamać prawo, w szale nienawiści do innych łamać konstytucję i nawoływać do przemocy. Zło już nastało. Zmienia historię burzy pomniki, zniesławia ludzi. I to się nakręca.... Jeśli nie zatrzymamy dzisiaj - jutro będzie bardzo wstyd. Bardzo wstyd. I nie da się tego "zwalić" na szaleńców czy psychopatów.

Stanisław Czachorowski


1 komentarz:

Tommy pisze...

Brakowało mi tego super poczucia humoru. Razem z ta leśną trupą nazioli powinno sie zdelegalizowac komunistów z razem, ubywateli rp i kod:)