niedziela, 31 lipca 2016

Gdzie jesteście? ... Obudźcie się

Teraz najważniejsze to wytworzyć odpowiednie ciśnienie. Trybunał Konstytucyjny w jego obecnym składzie. Krajowa Rada Sądownictwa. Komisja Europejska, Komisja Wenecka, KOD.
Dlaczego wśród poważnych ciał nie widzę wciąż opozycji parlamentarnej? Zajęci wewnątrzpartyjnymi przepychankami posłowie żyją na własnej planecie, zdają się za jedyną nić łączącą ich z rzeczywistością mieć pieniądze z naszych podatków.
Gdzie jesteście? Wypoczywacie po trudach nocnych obrad? Nie po to Was wynajęliśmy i nieźle Wam płacimy. Wracajcie.
Wracajcie ciałem i duchem, z pomysłami i determinacją. Bo za chwilę nie będziecie mieli do czego wracać. Wracajcie, żeby wreszcie stworzyć wspólną płaszczyznę oporu wobec narodowo-socjalistycznego potwora zżerającego Polskę. Przestańcie się kłócić o detale, obrażać i przegrupowywać. Nie ma czasu na te zabawy, nie ma ani jednego dnia. Za chwilę PiS zagarnie także Trybunał Stanu, żeby już nikt nie mógł ich rozliczyć.
Dość złego już się stało. Obudźcie się, znajdźcie w sobie moc współpracy, zarzućcie prywatne ambicje wodzowskie. Dziś jesteście potrzebni, bardzo potrzebni - z odwagą i determinacją. Tylko one mogą ochronić Polskę, nas i Was.

Maria Borkowska

Brak komentarzy: