środa, 24 stycznia 2018

Czy to na prawdę margines marginesu?

2016 r. 
 Jarosław "Konfetti" Zieliński (zastępca Błaszczaka w MSWiA) wycofuje policyjny poradnik "Przestępstwa z nienawiści", w którym ONR-owska falanga opisana jest jako symbol rasistowski.
 Błaszczak likwiduje rządowy Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka, który był odpowiedzialny za zwalczanie przejawów rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii i mowy nienawiści.
 PiS i Kukiz odrzucają projekt ustawy przeciwko mowie nienawiści przygotowany przez Nowoczesną.
 umorzenie postępowania przez prokuraturę ws. propagowania faszyzmu w Białymstoku (swastyka uznana za słowiański symbol "swarga").
2017 r. 
 umorzenie postępowania przez prokuraturę ws. Jacka Międlara i ONR w Białymstoku (nawoływanie do nienawiści).
 po wyroku 10 miesięcy bezwzględnego więzienia dla Piotra Rybaka za spalenie kukły Żyda prokuratura wnosi apelację w celu OBNIŻENIA wymiaru kary dla antysemity i tak się staje - Rybak dostaje dozór elektroniczny. Po jakimś czasie trafia do więzienia, bo w jednym z wywiadów nazwał żonę Andrzeja Dudy "żydówą".
 po interwencji Ministerstwa Sprawiedliwości umorzenie postępowania przez podległą mu prokuraturę ws. Justyny Helcyk, liderki dolnośląskiego ONR (nawoływanie do nienawiści).
 brak reakcji policji na rasistowskie banery na Marszu Niepodległości oraz pobicie protestujących kobiet na trasie przemarszu.
 po interpelacji poselskiej Roberta Winnickiego (Młodzież Wszechpolska) prokuratura wycofuje się z zarzutów przeciwko prezesowi faszystowskiego stowarzyszenia Duma i Nowoczesność.
 brak reakcji policji i prokuratury na powieszenie zdjęć europosłów PO na szubienicach (imprezę organizował asystent Roberta Winnickiego).
2018 r.
 umorzenie postępowania przeciwko radnemu PiS, który na Twitterze nawoływał do powieszenia wszystkich posłów PO na szubienicach.

Roch Protazy

1 komentarz:

Tommy pisze...

A to ciekawe, komunisci wszędzie widzą faszyzm:))