niedziela, 3 lutego 2019

Prasówka tygodniówka (28.01 – 03.02.2019)

Kolejny tydzień za nami. PiSowszczyzna karmi nas kolejnymi aferami czyli…taka to nasza norma od ponad trzech lat. No nic, czekamy do wyborów i wtedy się okaże, czy naród wreszcie zmądrzał.

1.PiS kupił sobie wyborców obietnicą, że żaden uchodźca nie przekroczy polskiej granicy. Jednocześnie pokazał swoje „wielkie serce”, obiecując pomoc tym biedakom tam, na miejscu i w obozach. Kempa ruszyła w trasę, by wyczuć, gdzie ładować kasę, a Morawiecki obiecał 200 domów dla uchodźców w Libanie i pomoc w budowie domów w Syrii. Coś tam ten polski rząd robi, ale co z kluczowymi obietnicami? Minął rok i …cisza. Jak zwykle więc, słowa, słowa, słowa.

2. Podinspektor Tomasz Małkowski, który zasłynął kopaniem zatrzymanych ludzi podczas koncertu WOŚP w 2002 roku, dzisiaj otrzymał nagrodę za swoją postawę sprzed lat. Został szefem wydziału zabezpieczającego imprezy masowe. No to teraz będzie mógł zaszaleć.

3. Czarne chmury zbierają się nad Macierewiczem. Najpierw aresztowano jego pupilka, a teraz znalazły się haki na stowarzyszenie strzeleckie, dotowane przez MON, gdy szefował tam pan Antoni. Stowarzyszenie robiło niezłe przewałki, a mimo to MON dawał kasę i wspomagał ze wszystkich sił. Ech panie Antoni, nikt już pana nie dogoni…

4. Najbogatszy żebrak w Polsce czyli Tadeusz Rydzyk znowu prosi o kasę. Tym razem zwrócił się do swoich wielbicieli, by rozliczając się z fiskusem to właśnie jemu przekazali 1% podatku. W zamian za to on zadba o religijne i patriotyczne wychowanie młodzieży, a darczyńca będzie mógł po śmierci pochwalić się Jezusowi i pewnie nieźle zapunktuje u Najwyższego. Trzeba przyznać, to argument nie do odrzucenia.

5.Samorządy mają dosyć. Nie dość, że cienko przędą, to wydały majątek na sfinansowanie deformy Zalewskiej. A miało być tanio i prawie bez kosztów. Tak zapewniała gwiazda MEN i zgodnie z tym przekonaniem np. Rzeszów dostał „aż” 500 tys. zł, choć wydał 7 mln zł, a w Warszawie ministerstwo pokryło raptem 6,7% poniesionych wydatków. W innych miastach jest podobnie. Trzaskowski wystąpił więc z propozycją, by wspólnie wystąpić na drogę sądową o zwrot poniesionych wydatków. Podpisuje się pod tym wezwaniem prezydent Rzeszowa i miejmy nadzieję, że pozostałe miasta też zgłoszą swój akces. A Zalewska albo niech się nauczy liczyć albo przestanie opowiadać bajki.

6.Kaja Godek, niezłomna obrończyni życia poczętego, postanowiła rozwinąć skrzydła i ruszyć w politykę na całego. Walka o embriony polskie to dla niej za mało. Teraz będzie bronić tych europejskich i dlatego startuje do europarlamentu z listy narodowców. Europo drżyj, Godek nadchodzi!

7. Jakoś PiS-owi walka z korupcją nie wychodzi. W rankingu globalnym zajmujemy 36 miejsce i nie ma zmiłuj. Z tą korupcją coraz gorzej u nas, bo trzy lata temu, gdy PiS dopiero mościł się u władzy, mieliśmy 62 – 63 punkty, a od dwóch lat twardo tkwimy na 60 – ciu. A to problem dla polityków partii rządzącej, bo jak tu obrócić w sukces rosnący poziom korupcji? Chyba się nie da, więc najlepiej uciekać od tematu i udawać, że wszystko jest cudnie.

8. A to się Gliński przejechał na swoich planach wobec ECS. Liczył, że jak wstrzyma dotację to Rada Centrum położy uszy po sobie i zgodzi się nas przejęcie. A tu klapa… W ciągu kilku dni ludzie zebrali potrzebną do funkcjonowania kwotę, a Rada odrzuciła warunki ministra. Jednak wojna wciąż trwa, tym bardziej, że Gliński pisząc na Twitterze „Czekamy na oficjalne stanowisko współorganizatorów Europejskiego Centrum Solidarności, czyli prezydenta Gdańska i marszałka województwa pomorskiego ws. propozycji MKiDN dotyczących przyszłego finansowania ECS” wyraźnie posuwa się do groźby. Sugeruje, że jeśli ECS się nie ugnie to pod znakiem zapytania stoi dotacja Centrum z ministerstwa. Czas zwierać szyki i bronić ECS. Czas zrozumieć, że jednorazowa pomoc to za mało. Czy damy radę?
……………………………………………………………………
No nic. Proponuję kilka głębokich wdechów, jakieś ćwiczenia relaksacyjne, bo jak PiS przegra wybory to Polsce będą potrzebni ludzie myślący i ci, którym udało się zachować równowagę emocjonalno – psychiczną. Do poczytania za tydzień.

Źródło informacji
1.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24406514,morawiecki-obiecal-miliony-na-domy-dla-uchodzcow-w-libanie.html#s=BoxOpMT
2. https://krakow.onet.pl/krakow-kontrowersyjny-awans-tomasza-marszalkowskiego/rh5xw70
3. https://www.money.pl/gospodarka/nik-zawiadamia-prokurature-chodzi-o-stowarzyszenie-strzeleckie-ktore-wspolpracowalo-z-mon-6344075484046977a.html
4. https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/tadeusz-rydzyk-prosi-o-wsparcie-fundacji-nasza-przyszlosc/5z36834
5.http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24405784,rzeszow-chce-zwrotu-kosztow-reformy-edukacji-bedzie-pozew.html
6. https://wiadomosci.wp.pl/kaja-godek-startuje-do-parlamentu-europejskiego-razem-z-narodowcami-6343349374052481a
7. https://www.forbes.pl/gospodarka/indeks-percepcji-korupcji-transparency-international-2018-cpi-corruption-perception/h0895df
8.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24424293,decyzja-rady-ecs-niewystarczajaca-dla-ministerstwa-czekamy.html#a=66&c=154&s=BoxNewsLink

Tamara Olszewska

2 komentarze:

Tommy pisze...

W ramach wolności słowa usuneliscie moj komentarz?:) kulturalny i dowcipny, ale jednak nienawistny?:)

Stanisław Czachorowski pisze...

Trafne autopodsumowanie "nienawistny". Zatem nie kulturalny i nie dowcipny. Doceniamy postęp i postrzeganiu świata i własnych wypowiedzi. Jesteś na dobrym kursie, teraz tylko życzymy wytrwałości i konsekwencji.