piątek, 4 marca 2016

List do rodaków z Podlasia

Piękne Podlasie!

Przed wyborami 25 października 2015 roku byliśmy ufni, ciekawi, optymistyczni. Dziś, po 100 dniach rządów PiS  Polska szarpana jest niepokojem i strachem a my jesteśmy innymi ludźmi. Zawiedzeni, zdezorientowani, smutni, niepewni i podzieleni. 
PiS ma nazwie „prawo i sprawiedliwość”. Ale dziś już wiemy, że to cynizm i obłuda. Wiemy, jak bardzo z nas zakpiono. Po objęciu władzy nie było pracy dla dobra kraju. Nastąpiło agresywne demolowanie państwa i demoralizacja obywateli. Dziś mówi już o tym cały demokratyczny świat. Oficjalnie prezentuje to Komisja Wenecka. PiS swoimi rządami w pierwszych tygodniach, zamachem na Trybunał Konstytucyjny, który jest kluczową instytucją dla państwa prawa i sprawiedliwości, podważyło wszystkie trzy podstawowe zasady Rady Europy:

* zasadę demokracji - wyeliminowano wzajemną kontrolę i równoważenie się władz; 
* zasadę praw człowieka - bo drastycznie spowolniono możliwość rozpatrywania skarg konstytucyjnych pojedynczych osób przez Trybunał; 
* zasadę sprawiedliwości i praworządności - ponieważ spowodowano, że TK, który jest centralną instytucją sądownictwa w Polsce, stał się nieefektywny.

Demokracja to nie tylko wolność i swobody obywatelskie. To pakiet obowiązków,
 w które wpisana jest  przyzwoitość. Do demokracji trzeba dojrzeć. Zrozumieć ją i propagować jej wartości. PiS demokrację wykorzystał do zdobycia władzy. Zaufanie ograł kłamstwami. Złamał zasady demokracji. Łamie chrześcijańskie akty: wiarę, nadzieję, miłość.

Mieszkańcy Podlasia! Nie głosujcie na PiS w osobie Anny Marii Anders! To  tylko twarz. Twarz kolejnego kłamstwa. Nie będzie reprezentować i bronić Waszego interesu. To trybik w maszynce do głosowania. Wasz głos to ważny kamyczek w sprawie powrotu do praworządnego i sprawiedliwego państwa, do prawdy i porządku. „ Niech miłość buduje mosty pomiędzy naszymi brzegami” – to słowa Jana Pawła II. Nie podawajcie cegieł tym, którzy obiecują, że będą te mosty budować z wami, bo dołożycie cegieł do dzielącego polaków muru.  A przecież Polska to nasz wspólny kraj. Nasz dom. Nasze dobro. Nasza tradycja. To o nią modliliśmy się wspólnie z księdzem Jerzym Popiełuszko, Kard. Stefanem Wyszyńskim, księdzem Twardowskim. Wolnej i demokratycznej Polsce  swój pontyfikat poświęcił Jan Paweł II. Czy dziś chcieliby  Polski według  PiS-u ?   Biskup Pieronek w rozmowie z Tomaszem Lisem twierdzi, że nie.  Nie!
Rodacy z Podlasia! Polska patrzy na Was z nadzieją!


Pozdrawiam z Warmii ! 

Grażyna Binek

Brak komentarzy: